!!! Výprodej skladových zásob !!!

Kusové koberce jsou exhibicí designů

KUSOVÉ KOBERCE JSOU EXHIBICÍ DESIGNŮ

Moderní kusové koberce představují skvělou variantu, jak jednoduše vnést originalitu a styl do jakéhokoliv interiéru domu. Jejich hlavním úkolem bývá zdobit, což při nabídce všech možných barev a designů není problém.

MODERNÍ KOBERCE, LUXUSNÍ OBRAZY NA PODLAHU


Moderní kusové koberce můžete vybírat ze spousty variant. Ať už tvarových, barevných či materiálu. Současná nabídka je pro kusové koberce velmi pestrá, proto pokud nemáte jasnou představu, je potřeba si říct za jakým účelem koberec pořizujete. Zda jako praktický doplněk domácnosti, nebo jako luxusní koberec pro podtržení stylu interiéru. Tvarové specifikace Vám dají na výběr jak z klasických obdélníkových tvarů, tak i z tvarů ve variantách kulaté koberce, oválné koberce a koberce běhouny. Nabídka designového provedení koberců je naopak mnohem pestřejší. Samozřejmě jsou i kusové koberce jednobarevné, ale k tomu jsou i luxusní koberce, podobající se moderním uměleckým dílům. Pro kusové koberce jednobarevné jsou důležité volby barvy. A v jakých barvách tedy vybírat? Především těch výrazných, kterých se rozhodně není třeba obávat. Oblíbený je třeba kusový koberec moderní fialový, kusový koberec zelený nebo červený koberec. Nehodí-li se vám takové barvy k interiéru, volte kusový koberec hnědý, šedý koberec či kusové koberce béžové. Velmi luxusní kusový koberec je bílý koberec. Pokud máte barevný koberec,  je to o něco snažší. Koberce se liší také výškou vlasu. Moderní koberce s krátkým vlasem – koberce bukláky a koberce s dlouhým vlasem – kusové koberce shaggy. My Vám teď některé typy koberců trochu přiblížíme…
 

BUKLÁK NEBO SHAGGY, KAŽDÝ MÁ SVÉ KOUZLO

 
Koberec buklák/ bouclé/, neboli koberec buklé, je tkaný kusový koberec s nízkou utaženou smyčkou, proto se hodí do velmi namáhaných prostor s velkým provozem jako koberec běhoun do kuchyně, také jídelní kouty, chaty, chalupy, vstupní prostory a nebo verandy, kde jej můžeme využít jako venkovní koberec. Koberec běhoun je svým typickým podlouhlým tvarem oblíbený především v úzkých chodbách či prostorech, ale i třeba jako koberce běhouny do ložnice soupravy po třech kusech. Koberce do ložnice najdete v obou provedeních. Kusový koberec buklák je velmi odolný, nesešlapává se, snadno se čistí a je většinou vyráběn v přírodních barvách. Jejich nespornou výhodou je široká škála vzorů, tvarů i rozměrů. Namátkou například kulatý koberec se specifickým vzorem, koberec mandala. Naproti bukláku tu máme kusový koberec shaggy, který je přesným opakem. Koberec shaggy má vlas dlouhý a je tak velmi příjemný na dotek a např. relaxace v leže na něm je doslova požitek. Údržba je tu ale o něco složitější. Díky výšce vlasu se v něm nečistoty rychleji usazují a více přitahuje prach. Proto je častější údržba nutností. I tak jsou shaggy koberce velmi oblíbené pro svůj specifický luxusní vzhled. Využití mají hlavně v interiéru. Důležité je šak zmínit, že shaggy koberec je třeba i stylový kulatý koberec Pietro, který je vyroben ze 100% plstěné vlny či kruhový koberec Marino z naší nabídky. Koberec kulatý u nás najdete také jako orientální kusové koberce. Nejde totiž pouze konkrétně o výšku vlasu jako takového, ale o výšku koberce všeobecně. Ta je pro shaggy typická.   
 

VLNĚNÉ KOBERCE A KOŽENÉ KOBERCE, DĚDICTVÍ PRO GENERACE

 
Na trhu je k dispozici velké množství materiálů, z kterých jsou moderní kusové koberce vyrobeny. Sériově vyráběný kusový koberec je převážně ze syntetických materiálů, což zajišťuje jeho odolnost a široké spektrum využití. Velkou oblibu mají i díky své nižší ceně. Další výrobní technologí je "stará dobrá ruční práce". Ručně tkaný koberec  je perlou mezi koberci. Výroba takového koberce trvá i několik měsíců. Výběr vlny pro vlněné koberce podléhá těm nejvyšším kontrolám a každý krok výroby je přísně sledován. Ne nadarmo si koberec z ovčí vlny zasloužil své prvenství a také proto jsou ručně tkané koberce bavlněné i znatelně dražší. Každopádně pokud si domů takového "miláčka" pořídíte, můžete si být jisti, že máte jedinečný originál. Žádný další koberec totiž není stejný. Velkou přidanou hodnotou je, že vlněné koberce při správné údržbě vydrží po dlouhé generace. Stejně tak i kožené koberce. Ty jsou pro změnu z pravé kůže.
Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ koberce, neuděláte chybu. Každý z koberců má své kouzlo a styl a je něčím unikátní...stejně jako Vy...

Mohlo by Vás zajímat:

Luxusní ručně tkaný koberec z ovčí vlny - Zaphir
Moderní sada běhounů do ložnice - Uniq
Kulatý kusový koberec Shaggy s orientálním vzorem
Stylový vlněný koberec - Patchwork
Velmi luxusní vlněný koberec se siluetou ženy - Excellent